| quizi122 a întrebat:

Buna,TPU..am o intrebare..ma gandesc de cateva zile la ce vreau sa ma fac cand o sa fiu mare si,am ajuns la concluzia ca va trebui sa aleg intre doctor,phisolog sau actor(totul e complet diferit si nu au legatura unele cu altele, stiu).
Am gasit si niste licee care mi-ar placea si toate au cea ce imi trebuie adica:filologie si stiintele naturi..eu vreau sa ma decid si am nevoie de ajutor.
Poate voi stiti din propria experienta!
Multumesc! Fundalove struck

Răspuns Câştigător
| Cezar2189 a răspuns:

Eu am vrut sa ma fac inginer IT. dupa. sportiv (jucator de basket) mi-am inceput antrenamentele..si cu toate ca sunt o fire sportiva..nu mai am placerea aceea happy acum..am sa ma duc la profil informatica sau marketing(ragionerie pe profil italian). si totusi ma gandesc sa imi fac un studio muzical happy
Deci concluzia : Du-te la liceul unde crezi ca te vei descurca mai bine, la cel care iti place..nu te duce dupa prieteni sau unde iti spun parintii/profesorii tu du-te acolo unde crezi ca te vei descurca bine big grin Sper ca ti-am fost de ajutor! xD

4 răspunsuri:
| PeaceLoveMusic a răspuns:

Pai eu gandesc logic:nu te faci actor ca nu ai din ce trai; nu te fa doctor caci e risul prea mare... fate PSIHOLOGhappy

| quizi122 explică (pentru PeaceLoveMusic):

Multumesc mult..si eu asa ma gandeam!

| PeaceLoveMusic a răspuns:

Si de ce nu mai dat mie fundacryingcryingsadcrying