| simonacreata a întrebat:

am o intrebare pentru studenti care eventual au terminat. sunt in anul 3 si acum in martie de abia m-am apucat de licenta si sunt extraordinar de stresata gandindu-ma ca nu voi avea timp sa fac ceva bun. voi in cat timp v-ati facut licenta? cum e la examen? multumesc de pareri si raspunsuri. funda

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Iti dai seama ca totul difera de la facultate la facultate nu? eu am facut licenta intr un an, dar eu am facut politehnica si a trebuit sa fac si ceva practic si lucrarea.

Plus nu e nicio crima daca nu reusesti sa o faci la timp, poti sa o dai in toamna sau cand organizeaza facultatea alta sesiune de licente.

Daca te tii de treaba poti sa o faci si pana in vara, mai ales daca stii ce vrei sa iasa in final. Si nu iti fa griji, nu ii pasa nimanui daca e buna sau nu lucrare, conteaza sa treci, ca nota e irelevanta

2 răspunsuri:
| PynkLove a răspuns:

Tu si la medic atunci cand te duci, ii spui ma doare, da ma doare tare, ghiciti domnu doctor ce am? straight face
Gen... facultate, specializare, tema de licenta...straight facedumnezeule.

| simonacreata explică (pentru PynkLove):

Nu inteleg rostul afirmatiei. am cerut o parere, nu critici... dar cred ca asta e scopul tau in viata, sa raspunzi intr-un mod cat se poate de superior, ca sa imi arati ce desteapta esti. mira-te de treburile tale. daca nu esti de acord cu ce scriu unii poti sa te abti mai degraba. sunt o mie ca tine care comenteaza doar ca sa contrazica aiurea, fara nici o logica si, "Dumnezeule", ghici ce, ma sterg la fund cu raspunsul tau inteligent. esti cam frustrata stii? haha