| AriAdelean a întrebat:

am o intrebare. Voi ce meserie ati considera ca mi s-ar potrivi avand in vedere ca imi place foarte mult limba engleza, limba romana si biologia? (nu au legatura, dar doar acestea imi plac)Fundita ideii cele mai bune. Mulumesc foaarte mult.

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Vezi oferta de pe www.alegefacultatea.ro și te vei ghida pentru o carieră.
Mult succes!
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Meseria de organizator de orgii.

N-avem noi de unde să ştim ce meserie ţi s-ar potrivi ţie. Doar tu poţi şti cu exactitate ce-ţi place.

| AriAdelean explică (pentru anonim_4396):

Multumesc de raspuns, tipule co poza cu un fotbalist care comentezi despre intrebarea mea. Eu v-am cerut parerea ce slujba mi s-ar potrivi din moment ce imi plac aceste materii. In ceea ce priveste organizarea de orgii, banuiesc ca esti mai interesat ca mine. happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru AriAdelean):

Ai o logică... ia vezi: îmi plac cartofii prăjiți, filmele erotice și hainele din bumbac, cu ce zodie mă potrivesc? happy Are la fel de mult sens. Ți-am explicat într-un mod simplu și banal, faptul că nu putem noi să știm sau să anticipăm ce meserie ți s-ar potrivi, că dacă ar fi așa, faza cu organizatorul de orgii ar rămâne în picioare și nu ar mai denota ironia. Și la fel ar fi și dacă ne-am da pur și simplu cu părerea, îți place limba maternă și cea engleză plus biologia, uite, după părerea mea, ți se potrivesc slujbele de grădinar, vatman și birjar. Pentru că părerile mele pot fi multe și irepetabile, nu trebuie să ții cont sau să te lași influențat de ceea ce-ți spun alții. Meseria ți-o vei alege în mod independent și cu multă băgare de seamă pentru a fi sigur că o alegi pe cea mai bună pentru tine.

Cât despre poza de profil, da, este un fotbalist... dar din păcate este unul decedat. Unul dintre puţinii maghiari pe care i-am respectat şi pe care-i voi respecta pentru tot restul vieţii mele: Mikloş Feher.

| Binidităăt a răspuns:

Du-te pe medicină. Îți spun eu că nu vei regreta. Vei lua la bani cu sacu.

| 1999kiss a răspuns:

Profa de limba româna, sa studiezi limbi straine sau medic