| ScarlatElenaa a întrebat:

TPU! Am o mare dilema.Trebuie sa intru la liceu si nu stiu la ce sa intru! vreau la facultate sa intru la relati economice internationale sau la drept ce profiluri trebuie sa aleg pentru a intra la facultate la una dintre variante si ce job-uri o sa am daca urmez relati economice internationale? se castiga bine? specific media o sa imi iasa (din calculul profesorilor) 9.36 (ceva de genu)multumesc! dau funda!

Răspuns Câştigător
| roxana94 a răspuns:

Pai daca vrei sa mergi la facultate la relatii economice internationale, ti-as recomanda un profil real(mate-info sau stiinte ale naturii) sau daca sunt licee care au la tine in oras profil de contabilitate. Dar oricum in general la profilele reale faci carte deci poti sa te descurci in ce domeniu vrei mai apoi.

2 răspunsuri:
| effect a răspuns:

Daca vrei sa dai la drept iti recomand filologie.Dar sa te gandesti bine pentru ca daca esti la filologie dupa ai doar cateva posibilitati, dar sa stii ca e mai fain la filologie si e mai usor :-)Mult succes!

| notsurewhoiam a răspuns:

Pai eu zic ori economic contabilitate sau administratie publica sau chiar filologie