| ZEYN a întrebat:

Bună TPU,

Am o problema care este destul de generală, nu îmi place sa lucrez pentru cineva, nu îmi place un program impus de cineva, il respect o vreme dar după un timp îmi pierd interesul și imi dau demisia, dumneavoastră cum ați reușit sa treceți peste acest pas, mă gândesc la deschiderea unei afaceri sau ceva care să îmi permită să ma simt in largul meu, îmi plac electronicele si chestiile de genul, îmi place sa le analizez, etc. si multe altele care îmi ofera ceva nou tot timpul, nu îmi place să stagnez într-un loc ca o planta (scuze de expresie). Am avut siteuri în trecut dar cu valul facebook, siteurile pierd teren cel puțin cele de divertisment, faceam bani din adsense (bani de buzunar).

Sunt foarte recunoscator tutror oameniilor ce imi ofera un raspuns. O seară minunată vă doresc tuturor!

Răspuns Câştigător
| DjCristian a răspuns:

Poti sa iti deschizi o afacere, cu instalari de windows pentru inceput recrutezi niste oameni sa repare pc-uri. O sa dureze ceva pana o sa iti amortizezi investitia. Tu iti imparti timpul, nu stai la mana nimanui, odata cu deschiderea firmei trebuie sa ti cont si de un posibil esec, probleme aparute pe parcurs, trebuie sa iti asumi riscurile.

| ZEYN explică (pentru DjCristian):

înteleg domnule Cristian și îti mulțumesc foarte frumos pentru expunerea părerii tale si primești și fundă în caz ca te ajută cu ceva. O zi cât mai productivă îți doresc!