| GarofitaParfumata a întrebat:

Buna TPU am o problema existentiala. Ma pricep atat pe parte practica, cat si pe parte artistica, as vrea sa devin medic pentru oameni dar as vrea sa fiu si medic legist si in acelasi timp si detectiv (particular cel mai probabil) dar imi place atat de mult sa scriu si sa joc (ma refer la actorie). Am o singura viata si atatea optiuni, chiar nu stiu ce sa fac. Va multumesc pentru orice sfat.

1 răspuns:
| Cadillac a răspuns:

Ai niste vise mari, ce pot sa zic, totul este posibil, tot ce ai scris tu acolo este realizabil dar pentru fiecare este drum lung si anevoios, alege ceea ce crezi ca te caracterizeaza cel mai mult, ceea ce iti place si ceea ce te poate satisface pe plan material.Pentru a ajunge unde vrei iti trebuie doar vointa si putere, nu lua in seama pe nimeni care iti spune ca nu se poate, ca esti slab. Totul este posibil atat timp cat iti doresti sa faci acel lucru. Desigur vei avea mult de lucru si de facut multe sacrificii, trebuie doar sa nu renunti.