| fearlessss a întrebat:

Buna TPU
Am o problema, zic eu mare.Trec in clasa a 8-a.Invat f bine la toate materile, mai putin la cea mai importanta:engleza.Nu imi place, nu stiu, nu o inteleg dar pot spune ca nici nu prea imi dau interesul.pur si simplu ceva ma face sa nu imi placa.Am avut media 10, dar doar pentru ca fac meditatii ca nu cred ca sunt nici de 8.Va rog spuneti-mi ce as putea face sa o invat de placere, am incercat sa invat gramatica de pe net, da degeaba..am invatat gramatica si tot nu stiu exercitii..nici cu teoria in fata.Plz dati-mi niste idei, nu vreau sa imi stric viitorul doar pentru ca nu stiu o materie.+ ca mi-ar place sa lucrez in America sau ma rog in alta tara (as vrea sa fiu detectiv si nu cred ca e prea cautata meseria aceasta la noi)Scuze pentru. greselile de scriere, m-am grabit. Fundaa la cel mai bun raspuns!

4 răspunsuri:
| ElenaSA a răspuns:

Din pacate te inteleg.Si sunt sunt pe dinafara la engleza.Dar poate mai bine faci meditatii cu cineva eficient.Ca vad ca nu merge cu propria profesoara.

| AlexandraPrincess a răspuns:

Ar trebui sa te straduiesti sa o inveti cu placere pentru ca este cea mai importanta! Toata lumea o invata! Mie sincer imi place engleza, este materia mea preferata! big grin

| IoniceanuAllexandra27042001 a răspuns:

Buna,mie imi place engleza foarte mult, si o stiu foarte bine deoarece ai mei m-au dat la meditatii de la 3-4 ani, iar acum am 13 aproape. happy Ca sa inveti engleza ti-as recomanda sa te tii de meditatii si sa iti dai interesul, ca daca nu nu cred ca o sa reusesti... cu timpul o sa o inveti. secretul este sa ai si un meditator bun. Sper ca ti-am fost de ajutor! :*

| fearlessss explică (pentru IoniceanuAllexandra27042001):

Si eu fac meditatie de foarte mica, dar degeaba.La unele materii la care nu am facut meditatie in viata mea sunt olimpica sau oricum printre primii, dar la engleza sunt varza.Nici nu am profesoara buna sincera sa fiu..adica mereu facem exercitii fara sa ne explice, fara teorie nimic, ne lasa sa o citim din carte.dar totusi am colegi foarte buni la englea..Mersi de raspuns