| Munteanu_Emil_1998 a întrebat:

Bună TPU, am şi eu mici nelămuriri, în cadul facultății energetice din bucureşti(la politehnică) poți ieşi ceva bun în viață, cu un salariu decent? Dacă da la ce, hidroelectrică, nuclearelectrică sau eolianelectrică am citit pe site-ul lor şi cam astea ar fi. A şi mai vreau încă ceva, la această facultate se ține cont şi de informatică, adică se lucrează pe calculatoare?

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

In Politehnica nu exista facultate fara informatica, iar la facultatile cu profil electric se pune mare accent pe aceasta disciplina. Cat despre ceva bun cu un salariul decent depinde numai de tine si de norocul tau.

| Munteanu_Emil_1998 explică:

Eu sunt la profil, mate info intensiv şi îmi place cât de cât dar nu destul încât să mă fac It-ist, se merită facultatea?