| Geo567 a întrebat:

Am si eu nevoie de putin ajutor, va rog. Se poate sa imi spuna si mie cineva cate ore de matematica, romana, engleza, geografie, etc. se fac pe saptamana la filologie/mate-info/stiintele naturii, ce optionale sunt si la ce se mai schimba numarul de ore (ca am inteles ca unele ore nu se mai fac din clasa a 11-a, dar nu stiu care). Va rog, daca stiti sa imi raspundeti, am mare nevoie, am cautat pe internet insa rezultatele erau din 2011-2012 si ma gandesc ca de arunci s-au mai schimbat unele lucruri. Multumesc! :*

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

Alege de aici "filiera teoretica" și citeste.
https://eprofu.ro/tehnic/ciclul-inferior-liceu-cadru/

3 răspunsuri:
| MariaMary129 a răspuns:

Se vor face doar 4 ore de matematica, 5-6 sau chiar 7 ore de romana, engleza 2, 3 ore, geografie 1, 2 ore, istorie mi se pare ca 1. Chimie, stiintele naturii si fizica vei face numai doua ore.

| Geo567 explică (pentru MariaMary129):

Multumesc mult, dar la ce profil se face asa, la stiinte, nu?

| Geo567 explică (pentru MariaMary129):

La ce profil?