| catalinmobil a întrebat:

Buna TPU am si eu o intrebare: Ce calitati trebuie sa aiba un cantaret ca sa ajunga faimos (exemplu Justin Biber) happy nu sunt fan justin biber stati calmi!

Răspuns Câştigător
| valentingb a răspuns:

Trebuie sa faci diferenta dintre un artist si un produs. Artista e Loreen, sau Adele. Produse sunt : Madonna, Bieber, Timberlake, Britney Spears, etc. De ce le spun produse? Pentru ca majoritatea nu au calitati vocale aproape deloc, dar au bani, sau au o imagine placuta in care oameni cu bani investesc. Astfel imaginea lor vinde orice, de la bilete, la produse, la discuri, pana la influenta. Obama a castigat 1% din voturi pentru ca Katy Perry a spus ca voteaza cu el, spre exemplu. Asadar, principalul lucru e aspectul fizic, al doilea e imaginea pe care o companie de publicitate i-o creeaza. Daca ai vazut vreodata Wrestling, vezi acolo John Cena -cel bun si altul, nu mai stiu numele lui, -cel rau, si se bat, azi castiga unul, maine celalalt. Asta e imaginea construita de WWE pentru fiecare din ei, iar imaginea aduce bani. Al treilea sunt banii: Bruno Mars canta un gen muzical nu prea banos, nu orice companie de inregistrari ar investi in muzica lui. Dar el are propria companie de inregistrari. Uita-te la Smiley, Alex Velea, Connect-r, au o casa de discuri, si-au cladit o imagine, asta vinde. De ce nu sunt si oameni urati pe piata? Sper ca intelegi.

4 răspunsuri:
| andru10best a răspuns:

Multe pile

| Maarryy a răspuns:

Calitati muzica (in primul rand ). Muzica
care sa fie pe gusturile oamenilor si look-ul... Sa ajunga la inimile oamenilor

| adytzuadi a răspuns:

Trebuie sa ai o voce frumoasa prezenta scenica si sa stii sa canti

| afrodita3333 a răspuns:

Pai in primul rand trebuia sa te nasti in USA.Asta e cea mai mare calitate a lui, ca a fost nascut unde trebuia. Dupa aceea trebuie sa ai noroc, talent(mai mult sau mai putin)si cunostinte unde trebuiewinking.Si in Romania sunt aceleasi conditii dar, mai putine sanse pentru ca noi suntem mai ignoranti.Era o vorbatonguerimul din lume si al II lea din Romania laughing