| CFBB a întrebat:

am si eu o intrebare: daca anul acesta am dat bacul si nu m-am angajat si nu mi-am depus actele pentru somaj in cele 60 de zile, pot acum sa le mai depuns. Daca nu cand a-si mai putea?

3 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Pai nu mai poti sa le depui. A expirat termenul. Poti daca o sa lucrezi, si o sa iti dai demisia sau esti dat afara dupa minim 1 an de munca. Dar la fel o sa ai la dispozitie un nou termen de 60 de zile.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca nu urmezi studii in continuarea liceului poti sa le depui si o sa vezi ce raspuns o sa-ti dea. Termenul de 60 de zile este doar pentru luarea in evidenta, cel de inscriere la somaj este de 1 an.

| CFBB explică:

Nu urmez nici un studiul. Nu mi-am depus actele pentru ca doream sa intru la o facultate, dar nu am intrat. Astept alte pareri.