| ღPufuleț a întrebat:

Buna TPU am si eu o intrebare despre prietenie.Colega mea de banca m-a ajutat acum cate va zile la o materie si i-am promis ca o sa-i raman datoare si acum aproape zilnic imi atrage atentia ca ea m-a ajutat si eu nu o ajut.Ce sa fac?
Dau funda.

1 răspuns:
| Onio a răspuns:

De obicei se raspunde cu "NU raman dator/datoare". In cazul tau ai nimerit bine, ramai dator/datoare...(a fost o gluma). Revenind asupra problemei tale, recomand sa gasiti un punc comun unde ea are nevoie de ajutor, si tu poti sa o ajuti. Bafta happy.