| GeorgiAnaBurciu7352005 a întrebat:

am si eu o întrebare.
Este bun profulul UMAN?
SI DE CE?

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

La liceu te duci pe ce profil te pasioneaza si are legatura cu o posibila meserie pe care ti-ai dori-o in viitor (desi nu e neaparat, da riti poate usura putin munca)

| AndreeaAndreeoff a răspuns:

Buna. profilul uman se bazeaza pe filologie, si este un profil foarte bun. Are si multe avantaje, cum ar fi faptul ca nu dai bacul la matematica, fizica sau chimie. Urmeaza-l daca iti lace teoria, pentru ca pe acest lucru se bazeaza acest profil, Bafta!

| Adry05 a răspuns (pentru AndreeaAndreeoff):

La uman intra si stiintele sociale nu e doar filologia.