| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU am si eu o întrebare importantă!

Eu o sa ma fac Avocat in Germania si știu ca este greu dar mai am o întrebare:știu ca imi trebuie multi prieteni influenti care sa ma ia la firma sa ma cunoască,polițai,detectivi,avocati,conducători de firme si tot așa ca sa am succes,întrebarea e cum fac asta?
Cum imi fac toți aceei prieteni? ca dor nu ma duc la ei sa ii întreb daca vrea sa fi. Prieteni,bla,bla,bla. puteti sa ma ajutati sa imi dați un sfat, ceva? va rog frumos?

Multumesc ca ați citit.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tu locuiesti in Germania? Acolo vei face Dreptul? Pentru ca, sint multe diferente intre legislatiile tarilor. Apoi, in Germania nu prea tine figura cu pile si nepotism ca la noi. Incercind asta, abia o vei da in bara (nu Barou).

| Keisha a răspuns:

Gandeste-te la prezent!
Pana vei ajunge avocat ai multa carte de invatat plus multi bani de dat.
Dupa ce termini facultatea de drept, de obicei se plateste baroul (100 milioane) daca nu, un avocat trebuie sa te ia sub aripa lui si trebuie sa il si platesti. Gandeste REALIST!
Succes!

| Piratul10 a răspuns (pentru Keisha):

Nu eu sunt in Germania si nu cred ca platesti 100 milioane la barou dar daca ar fi sar plăti imediat de părinți mei poate daca atunci nu am un serviciu.