| Kammii a întrebat:

Buna TPU am si eu o intrebare mai ciudata! Am facut pariu cu o fata de cu se scrie Blog! Cu se scrie >? Vlog sau Blog big grin

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Intrebarea asta e ca bancul ala cu 2 blonde:

"Auzi draga cum se spune corect Iran sau Irak?"

| MadRaven a răspuns:

Blog-ul contine doar texte, autorul blogului comunica cu cititorii prin cuvinte.
Vlog-ul contine doar video-uri.Autorul comunica cu cititorii prin video-uri.De ex: ceea ce ar scrie cineva pe un blog, un autor de vlog va spune intr-o filmare pe care o va posta pe vlog-ul lui.
Nu sunt buna la explicat dar sper ca ai inteles.
Numai bine!happy

| AlexAleex a răspuns:

Blog,varianta textuala dar si Vlog, ambele)happy

| zDenYz a răspuns:

Buna.Vlog-ul e acel blog video, deci, V-ul vine de la video, și după se termină cu terminația „log". Blog-ul reprezintă o pagină personală, în care îți scrii gândurile personale, părerile, sau pur și simplu ai un blog de nișă, care tratează numai un anumit subiect.

| Janek21 a răspuns:

Blog e varianta textuala, cu articole postate, iar Vlog vine de la Video Blog. Vlog nu mai ara asa multe articole, ci se bazeaza exclusiv pe continut video.