Buna TPU...am si eu o intrebare nu am lucrat niciodata si as vrea sa lucrez. dar nu stu cand ma duc intr-un magazin sau intr-un hotel sau bar unde trebuie sa intreb daca angajeaza si cum sa formulez intrebarea ca nu prea stiu.va rog ajutati-ma. dau funda multumesc.

3 răspunsuri:
| RS4 a răspuns:

Nornal angajarile se fac cu un CV si prin interviu! nu mergi asa din poarta in poarta! sau asa, sa spui tuturor pe care ii cunosti ca lucreaza, sa se intereseze de un post pentru tine! bafta!

| redhead13 a răspuns:

Depinde si de unde esti. De exemplu pe litoral e mult mai usor sa iti gasesti de lucru.
Nu ai vreun prieten care lucreaza? Sa vorbeasca el cu seful, in caz de mai are nevoie de personal.
Oricum,uite-te si tu prin oras la diverse afise, sigur gasesti ceva. Ospatarie, vanzator etc.
Bafta!

| masterbusinessmbs a răspuns:

Buna ziua, ne puteti trimite ceva-ul dumneavoastra la dresa de mail laura. olteanu@gmail.com. Noi suntem firma de recrutare si avem mai multe optiuni pentru dumneavoastra.