| RazvanMessi10 a întrebat:

am si eu o nelamurire daca ma puteti ajuta: am 16 ani am 46 de KG si 1.72 lungime, si as vrea sa ma apuc de mma dar m-am decis sa fac k1 un pic cateva luni sa mai pun pe mine sa ma ingras pana la 55-60 kg si sa bag in timpu ala si sala ca turbatu si k1 >---- dupa aia sa ma bag pe mma - ufc ce parere aveti cum sa procedez tiinand cont ca stiu sa ma bat foarte bine bataie de strada, dau funda :d multumesc mult

3 răspunsuri:
| ovidiu8msn a răspuns:

Vrei sa faci sala, k1 si sa te ingrasi. Ai noroc daca rezisti mai mult de 3-4 luni la un asemenea program.

| Smokey13s a răspuns:

Dar tu ce mananci? Sau mai bine zis ce nu mananci? straight face
Cum sa ai 46 kg la 16 ani? straight face si 1.72 m
Trebuie sa te ingrasi neaparat daca vrei sa faci sala. Trebuie sa iei cate 5-6 mese pe zi care sa contina multe proteine, carbohidrati. Sa pui pe tine ca sa ai ce sa lucrezi la sala ...Si mai ales daca vrei sa te apuci de lupte trebuie sa fii mai solid. Deci mai intai trebuie sa mai pui kilograme bune pe tine. Ideal la inaltimea ta ar trebui sa ai 66-68 kg

| Smokey13s a răspuns:

Dar tu ce mananci? Sau mai bine zis ce nu mananci? straight face
Cum sa ai 46 kg la 16 ani? Si 1.72 inaltime? straight face
Trebuie sa te ingrasi neaparat pana pe la 63-65 de kg si sa nu fortezi din prima la sala...
Trebuie sa iei 5-6 mese pe zi care sa contina proteine, vitamine si carbohidrati... Asa te ingrasi sanatos
Si daca mai vrei sa te apuci si de lupte trebuie sa fii ceva mai solid, deci mai pune pe tine multe kilograme.