| RazvanMessi10 a întrebat:

am si eu o nelamurire daca ma puteti ajuta: am 16 ani am 46 de KG si 1.72 lungime, si as vrea sa ma apuc de mma dar m-am decis sa fac k1 un pic cateva luni sa mai pun pe mine sa ma ingras pana la 55-60 kg si sa bag in timpu ala si sala ca turbatu si k1 >---- dupa aia sa ma bag pe mma - ufc ce parere aveti cum sa procedez tiinand cont ca stiu sa ma bat foarte bine bataie de strada, dau funda :d multumesc mult big grinfunda

3 răspunsuri:
| Kyrie a răspuns:

OMG si eu ziceam ca sunt slab... 54 kg la 17 ani si exact 1, 72 ca tine hahaha xD : )))), inseamna ca tu esti anorexic : P, frateee ce usor e sa vorbesti..., apuca-te de treaba si spune-mi cand numai poti peste 2-3 luni maxim : )) si sa vezi ce te lasi toata viata de asa ceva, iti trebuie multa ambitie si motivatie pentru asa ceva o.O, nu dai din palme si hopa europa esti cel mai tare luptator din tera : ))

| Robi1444 a răspuns:

Sincer, nu fa nici un fel de sport violent, ca nu ai greutatea pentru k1, sau mma. De exemplu eu am 16 ani 1.93 si 75 de kg si fac Kick-Box de un an, dar fizicul tau nu cred ca suporta acest sport, mai bine incepi incet cu inotul, alergatul si daca poti escalada. Astea le practici 1 an, si dupa treci la mma sau k1!
Parerea mea!

| unknownn a răspuns:

46 kg?:O
Pun pariu ca arati ca asta:D
http://1.bp.blogspot.com/......exia_1.jpg