| kiniudoe a întrebat:

Am si eu o problema. Daca ati putea sa-mi spuneti cat de bun este profilul de,, Turism si Alimentatie" si ce meserii pot face. Si am loc de munca asigurat dupa liceu? Si daca ati putea sa-mi spuneti la locurile de muca cam ce salarii sunt.
Am nevoie foarte mare urgent.

Răspuns Câştigător
| Green484 a răspuns:

Buna! happy

Poti merge la orice facultate doresti, si sa ai orice meserie vrei dupa ce termini liceul.
Materiile de baza sunt astea: Studiul calitatii produselor si serviciilor, Igienii muncii, Bazele restauratiei.
In alimentatie poti devenii Inspector, verifici produsele animalice daca nu sunt stricate, expirate sau sa inspectezi unele magazine.
In turism poti ajunge stuardez, sa le arati orasul strainilor, sa lucrezi la aeroport, la hoteluri.
Este foarte interesanta alegerea ta, faci trasee pentru clientii atat in tara cat si in strainatate, ai reduceri la diferite pachete.

Pune profilele in ordinea preferintelor tale astfel incat sa faci ceea ce-ti place.
Mult succes :*!