| Moon08 a întrebat:

Buna TPU, anul acesta am terminat liceul la profilul uman si am luat bacalaureatul. Din motive personale am venit in Germania la părinții mei si nu stiu cat voi sta aici. Voiam sa stiu daca exista vreo șansa ca sa fac cursuri online ca sa lucrez de acasa.

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cusuri online sunt gramezi, dar nu stim ce sa-ti recoamandam ca profilul tau la care ai terminat nu prea are cautare online.
Nu este mai bine sa te bagi la un curs intens de limba germana, ca sa inveti limba foarte bine, inainte sa iesi la cautat joburi pe strada sau prin magazine, in Germania?

| sierra1 a răspuns:

Sunt o grămadă de cursuri online doar să știi ce vrei

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da.

| dullcat a răspuns:

Ce fel de cursuri online? Te referi la facultate sau cursuri platite de pe internet?

| Moon08 explică (pentru dullcat):

Cursuri plătite de pe internet.

| dullcat a răspuns (pentru Moon08):

Pai atunci sigur gasesti. Unele nu se tin in timp real ca la facultate, ci platesti pentru informatie si o accesezi cand poti.Depinde de domeniu.

Succes.

| Moon08 explică (pentru dullcat):

Mulțumesc!

| dullcat a răspuns (pentru Moon08):

Cu placere.