| DenisaMaria345 a întrebat:

Buna TPU.Anul acesta m-am mutat la o noua scoala.Sincera sa fiu imi place la scoala asta dar nu ma pot acomoda cu colectivul.De fiecare data ma gandesc la vechii mei colegi ma intristez.Niste sfaturi? Eu as fi vrut sa ma transfer la vechea scoala dar mama mea a zis ca nu ma transfera deoarece scoala asta e mai buna si m-am gandit ca parintii sriu ce e mai bine pentru mine si m-am gandit ca este bine si pentru viitor.Dar ce sa fac cu colectivul?

6 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

E greu la inceput...am fost in aceeasi situatie.plangeam zilnic!
Dar pe semestrul al 2-lea deja ma intelegeam bine cu ei, mi-am gasit si o colega de banca(stateam langa un baiat cu capul in nori care nu vorbea cu mine)

| onasis1961 a răspuns:

Aşteaptă,timpul le rezolvă pe toate! E suficient să-ţi faci o prietenă-n clasă şi se rezolvă! La mulţi ani!

| MadRaven a răspuns:

Asa e lainceput, cu timpul te vei acomoda!
Incearca sa iti faci cat mai multi prieteni.
Bafta:-)!

| Miki280 a răspuns:

E mai greut la inceput, incearca sa te acomodezi macar cu cativa dintre ei, pentru ca asa iti va fi mai usor sa te imprietenesti cu toti.

| OanaOana1 a răspuns:

Eu zic sa incerci sa-ti faci prieteni, dar sa nu-i uiti pe cei mai vechihappy

| DenisaMaria345 explică:

Va multumesc pentru incurajari sa vad daca mai primesc raspunsuri si voi alege o castigatoare.