| Laura_Iuliana_1992 a întrebat:

Buna TPU apelez iar la voi. Cam ce medie trebuie sa am daca vreau sa ma fac avocata. Da stiu ce o sa-mi ziceti ca sunt prea mica sa ma gandesc la chestia asta, dar vreau sa stiu.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu are importanta media din liceu sau facultate. Importante sunt diploma de bacalaureat, reusita la admitere in facultate si diploma de licenta, precum si pregatirea profesionala si caltatile necesare unui avocat. De asemenea va trebui sa reusesti la examenul de admitere in stagiatura, sa gasesti un avocat definitiv/firma de avocatura la care sa faci stagiul de 2 ani si apoi sa reusesti la examenul de definitivat, abia apoi esti avocat. Numai bine!