| philipsenjoyer a întrebat:

Buna TPU! Are rost sa ma inscriu la ASE pe ramura de drept, media de admitere fiind 9.51, iar eu luand 8.83 media generala in Bac? Stiu ca se intra pe baza unui eseu si a unui examen de competente lingvistice care sunt notate cu calificative de admis/respins dar intr-un final media de la Bac este cea care face diferenta si nu stiu daca are sens sa incerc sau daca sunt sanse sa intru fara sa fac risipa de bani cu taxa de admitere.

1 răspuns:
| haileewatson a răspuns:

Diferenta dintre 9.51 si 8.83 e destul de mare. De obicei mediile se mentin apropiate de la an la an. Nu prea cred ca poti intra la buget dar poti incerca sa aplici.