| JohnyBravo28 a întrebat:

Bună TPU! Aș aprecia răspunsurile conforme cu realitatea la următoarele 3 întrebări, din partea absolvenților UMF- Facultatea de Farmacie și anume:
1) Cum sunt profesorii de la UMF Cluj-Napoca înțelegători sau șpagari? Cum este orarul la Farma, acolo, exista posibilitatea să fie 2 zile numai cursuri și restul zilelor numai LP-uri?

2) La CURSURI la această facultate de la UMF CLUJ-NAPOCA, profesorii,, fac " legea și te obliga sa faci prezența 100%?

3) Să zicem că voi obține diploma de licențiat în Farmacie și avizul de libera practica de la Colegiul Farmacistilor la 37 ani. Pot să mă angajez într-o farmacie de stat sau privată cu circuit deschis/ închis la această vârstă? Există vreun articol de lege care spune negru pe alb că există limită de vârstă la angajare?
Cine știe răspunsurile, vă rog, cat mai explicit!
Mulțumesc!

1 răspuns:
| IceRope a răspuns:

După cum ai observat, nimeni nu dă doi bani pe postarea ta. Întrebările tale găsesc răspunsuri avizate doar pe forumurile dedicate. Încearcă acolo.