| Johnny_6115 a întrebat:

As dori niste sfaturi ca sa nu mai plang. De obicei plang cand cineva ma bate sau cand rad multi de mine. Dau fundita binenteles!

Răspuns Câştigător
| CălinPL a răspuns:

Nu ai ce face tu happy asta inseamna ca esti sensibil. Timpul te va maturiza. daca plangi cand cei lanti rad de tine nu le da importanta si razi cu iei ori le zambesti big grin

4 răspunsuri:
| Anca2999 a răspuns:

Nu e vina ta ca plangi..inseamna ca esti sensibil si asta din pacate in zilele noastre nu te ajuta, insa cu calm si rabdare vei vedea ca timpul te va maturiza si nu vei mai plange din orice. Pana atunci uita de tot ceea ce te supara sau ce te face sa plangi iar atunci cand rade cineva de tine pur si simplu` zambeste-le in fata si nu le da importanta. O sa le vina lor sa planga :*.

| BndVictoria a răspuns:

Daca esti baiat, nu trebuie sa arati asta.Incearca sa fi indiferent celorlalti.Nu le arata ca te doare cand rade de tine, vor rade si mai tare.Nu le da satisfactie!

| Klaus666 a răspuns:

Incarca sa inchizi putin ochii si sa respiri calm, dupa o anumita perioada te timp nu va ma fi nevoie sa faci asta.

| ingeralexu a răspuns:

Aceeasi problema am avut si eu.Toti radeau de mine isi bateau joc de mine si altele.M-am saturat si am inceput sa practic k1 (Kempo) Si acum alta e treaba.Si oricum daca vrei 1 sfat de la mine asta ar FI:
Cand se ia careva de tine nu il baga in seama.Pleaca de langa el si gata.

Iti recomand sa te apuci de un sport k1 (kempo) sau orice sport de contact si n-o sa mai ai probleme

Bafta si sper ca te-am ajutat