| FloryTrandafir a întrebat:

Buna TPU
As dori sa aflu de la voi, ce Jobb-uri exista fara Bac?
Va multumesc pentru sfat - parere

6 răspunsuri:
| lindemona a răspuns:

Buna,

In primul rand trebuie sa iti recomand sa iti dai Bacalaureatul cat mai repede. Este un examen pentru care inveti o singura data si te ajuta toata viata.
Ca si femeie este greu sa gasesti un job bun si fara studii, fara pregatire.
Poti face diferite cursuri: de coafeza, masaj, manichiura/pedichiura, machiaj etc.
Poti sa te angajezi ca vanzatoare, femeie de sevici, diferite fabrici - ca lucrator necalificat, babysitter, menajera, magazioner, in agricultura (ma refer la locuri unde au nevoie de femei, nu arat si semanat in camp) etc.

De asemenea, daca iti place sa te intalnesti cu prietenele si sa socializezi, poti sa te faci si consultant la o firma de cosmetice sau bijuterii, cum sunt Oriflame, Avon, Lady's etc. Este pentru un venit in plus.
Daca esti interesata, iti pot oferi detalii despre Oriflame, cum functioneaza si sa te ajut in dezvoltarea afacerii.

Sper ca ti-am fost de ajutor.

| neutrino a răspuns:

Muncitor necalificat in comert, constructii, paznic sau chiar vanzator la un butic.

| T0T a răspuns:

Gunioer, in constructii, paznic, vanzator etc.

| FloryTrandafir explică:

Sunt fata oameni buni, cum sa fiu gunoiera sau astea? pe bune am terminat Liceul ceva trebuie sa existe... o scoala de ceva sa fac dar fara Bac...

| Otilia_Hrituc_1999 a răspuns:

Poti lucra ca menajera, ca babysitter, din astea...