| FeliciaNicolete a întrebat:

Buna TPU as vea sa dau meditati la engleza da nu stiu ce sar preda in clasele 1-5
Am nevoie urgent pentru o fetita care nu prea a invatat si as vrea sa-i dau meditati

Răspuns Câştigător
| ammy12 a răspuns:

In clasele 1-5 ar trebui sa incepi cat de cat cu vocabularul sa-i dai sa invete cuvintele din texte cat mai amuzante pentru copii pentru ca altfel nu invata, apoi o iei usor cu legearea cuvintelor intr-o propozitie ii explici ca nu se poate traduce tot cuvant cu cuvant ci va trebui sa invete unele expresii, apoi o inveti verbe importante si o pui sa le conjuge