| hotPiscoteL a întrebat:

As vrea sa dau la facultatea de jurnalism, pe ce materii ar trebui sa ma axez mai mult? Sunt clasa a 9-a, la profil real...MERITA SA DAI LA ACEASTA FACULTATE? Argumentati raspunsul! Va multumesc anticipat! Dau FUNDA! happy

Răspuns Câştigător
| neutrino a răspuns:

Merita, este la moda, jurnalismul, dreptul si psihologia se poarta inca foarte mult (toate la privat, sau la stat, cu plata). Felicitari pentru alegere!

| hotPiscoteL explică (pentru neutrino):

Dar imi poti spune pe ce materii sa ma axez mai mult? Te rog frumos!

| neutrino a răspuns (pentru hotPiscoteL):

La privat iti trebuie numai bacul si bani pentru scolarizare, fara a avea si alte pretentii.

| hotPiscoteL explică (pentru neutrino):

Si la stat?

| neutrino a răspuns (pentru hotPiscoteL):

La stat, culmea, iti trebuie si ceva carte, in functie de facultatea pe care o doresti. Pentru jurnalism iti trebuie sa stapanesti foarte bine limba si literatura romana, si la fel o nota mare la bac.

| hotPiscoteL explică (pentru neutrino):

Imi multumesc mult pentru raspunsuri! Mi-ai fost de mare ajutor! happy

| neutrino a răspuns (pentru hotPiscoteL):

Cu multa placere, cu mult drag, si daca tu crezi ca-ti mai pot fi de folos, te mai astept. Da-mi voie, te rog, sa-ti dau un sfat: schimba fotografia din avatar cu alta care te reprezinta cu adevarat. Lasa copilariile, este timpul maturitatii!

| hotPiscoteL explică (pentru neutrino):

Am sa o schimb! happy

| neutrino a răspuns (pentru hotPiscoteL):

Bravo! Ma bucur ca interventia mea nu te-a suparat ca ca ti-a fost de folos.

| hotPiscoteL explică (pentru neutrino):

Aaa si inca ceva, am postat o intrebare pe TPU, cum imi pot face un cont pe twitter? Daca stii imi poti raspunde la intrebare?

| neutrino a răspuns (pentru hotPiscoteL):

Nu stiu din pacate pentru tine, nu ma ocup cu asa ceva.

| hotPiscoteL explică (pentru neutrino):

Imi multumesc oricum, ai fost foarte dragut/a! happy Cum am spus mai sus, mi-ai fost de mare ajutor! happy

| neutrino a răspuns (pentru hotPiscoteL):

Inca o data, placerea a fost de partea mea! Mult succes in viitor!

| hotPiscoteL explică (pentru neutrino):

Multumesc la fel! happy