| ElsaFrozen122 a întrebat:

As vrea sa fiu vedeta happy Am talent in muzica. happy Dar am doar 12 ani... :'( si imi e rusine sa ma duc la romani au talent... vocea romaniei..next star..etc. Ce pot face? Am o mica problema in legatura cu scena...ma emotionez foarte rau. Ma blochez.ce pot face ca sa fiu descoperita? Dau funda big grin happy

2 răspunsuri:
| Heliodor a răspuns:

Perfectionare incontinu, atreneazati vocea cat poti de mult, asta fiind cel mai important.
Acum poti urma exemplu addei, si anume promovare gratuita prin Youtube. Strangi niste banisori pentru un microfon decent, cauti un program de inregistrat gratuit pe net si faci cate un cover la melodiile pe care reusesti sa le simti, nu trebuie sa canti ca in original, mai degraba gasesteti varianta personala care sa sune bine(exemplu, cover rock dupa lady gaga https://www.youtube.com/watch?v=8vmhnxVF1GU, personal ador versiunea asta si nu foarte incantat de originala) Desigur nu la nivelul asta, initial folosesti negativele originale.
Odata cu perfectionarea tehnici, gasirea unui stil care sa te defineasca, mai bagi din cand in cand niste banuti pentru o inregistare cat mai ok. Apoi eventual singura sau cu altii(ti-as sugera sati strangi in jur oameni cu aceeasi pasiune) poti face si ceva de genu https://www.youtube.com/watch?v=cSLAO7zxS2M incodata atrag atentia, in stilul tau.
Desigur promovarea cat te tin posibilitatile pentru plus de abonati:).
Nu in cele din urma, sa ai tot timpul cate o melodie bine aleasa si bine pregatita cu care sa participi la cat mai multe festivaluri(incepi cu ocazii mici pe scena si te vei obisnui, fara griji).
Personal nu cred in concursurile televizate, istoria ne arata in cele mai multe cazuri ca atunci cand sari prea multe trepte, nu mai poti progresa mult.

Ma bucura faptul ca te-ai hotarat atat de mica, reprezinta un mare avantaj. Multa, multa munca alimentata de sinceritate si devotament pentru acest vis. Si sper ca schemuta mea pe termen lung sa te ajute sa te hatarasti la pasi ce urmeaza sa-i faci.
Multa bafta!

| madisong a răspuns:

Hei,macar ai avut curaj sa ne spui nouawinking Eu zic sa incerci un festival din alt judet de muzica.Printre necunoscuti nu vei avea aceleasi emotii. Daca te faci de ras,oricum nu te cunoaste nimeni, iar daca esti buna, vei fii o stea printre nori de anonimi smug.Fa asta un timp si dupa cateva reprezentatii, te vei obisnui cu scena! Succes si gandeste-te ca intr-un concurs, o sa fie cel putin unul care o sa inceapa sa planga pe scena si nu vei iesi pe ultimul lochappy