| Florryi a întrebat:

Buna tpu.As vrea sa intru la Iulia Hasdeu.Momentan sunt clasa a 6 a.Clasa a 5 a mi-a iesit media 8, 32 imi pare extrem de rau ca nu am invatat..clasa a 6 a acum pe primul semestru 9 fix..si pe al doilea cred ca vreo 8.96 pentru ca ma trage matematica si fizica in jos.In clasa a 7 a si a 8 a sper sa imi iasa 9 si ceva.Credeti ca pot intra la Iulia Hasdeu? Tinand cont ca pot intra si pe -10 sutimi.As putea intra si la seral cu 8, 45 dar poate imi iese media mai mare..si merg la unul mai bun. Vreau sa merg la un liceu uman pentru ca nu ma pricep deloc la mate.La seral o sa fac M2 si o sa ma ajute la bac..ca pana la urma o sa dau si la mate.Voi ce spuneti, daca invat clasa a 7 a si a 8 a mult mai bine am sanse sa intru la Iulia Hasdeu? Voi ce ati alege seral sau Iulia Hasdeu?

2 răspunsuri:
| Tobiii a răspuns:

Clasa a 6`a? Pai in astia doi ani nu sti ce se mai intampla si poate se intra doar cu examenele sau se intra cu 5-8 si examenele dar in alta proportie. Te sfatuiesc ca pana in clasa a 8`a sa te preocupi doar sa invati, si vezi dupa ce si cum poti sa intri la "n" liceu. Eu in clasa a 6`a nici nu stiam in ce consta "liceul" laughing ( acum termin a 8`a)

| Kitybush a răspuns:

Sincera sa fiu....nu stiu sigur daca poti intra cu media ta... dar totusi tinand cont si de examene ai avea cateva sanse sa intri daca vei lua note mari la ele!