| otelotel11 a întrebat:

Buna TPU as vrea sa ma duc la scoala de armata (sa fac armata si scoala ) dupa ce termin clasa a 8-a si nu stiu ce medii imi trebuie la materii
Ce medii imi trebuie?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru a te angaja in armata, ca soldat profesionist, ai nevoie de studiile obligatorii, respectiv cel putin 10 clase.
Daca vrei la un liceu militar trebuie sa dai admitere. Pentru a te prezenta trebuie sa indeplinesti conditiile cerute, inclusiv media la purtare sa nu fie mai mica de 8.
Uita-te pe site-ul unui liceu militar si afli toate detaliile necesare.

| otelotel11 explică (pentru Ioandelasal):

Multumesc pentru raspuns

la purtare cred ca am 10 laughing