| maiavanelari22 a întrebat:

As vrea sa ma fac stewardesa, pe avion cunosc bine limba engleza dar as avea vreo sansa?

5 răspunsuri:
| djdani2010 a răspuns:

Ai nevoie de niste cursuri de pregatire happy

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ai avea sansa daca indeplinesti si celelalte conditii cerute si urmezi un curs pentru stewardese.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca faci cursuri de pregatire de ce sa nu ai sanse?

| mixxjim a răspuns:

Daca te gandesti ca stewardesele se angajeaza numai pe pile, si de-asta intrebi daca ai vreo sansa, as zice ca ai, te poti angaja si fara sa ai pile. Obligatoriu insa iti trebuie curs de specializare, care costa ceva si unde dai test de admitere si la engleza, si la geografie, plus verificari medicale, psihologice etc. si indeplinirea unor conditii legate de inaltime. Cum insa nu stim nimic despre tine nu putem spune decat ca, teoretic, oricine are o sansa la orice happy Succes!

| mixxjim a răspuns:

Uite, mergi si vezi, poate ai vreo sansa, ca fac ei instructajul, cu mentiunea ca inaltimea care trebuie atinsa este cu mainile ridicate http://ro.stiri.yahoo.com/......52037.html