| Razvan002 a întrebat:

as vrea sa va intreb ceva daca stiti : sunt in clasa a-10-a la un liceu teoretic din hunedoara pe profil: matematica-informatica si in clasa a 9-a mi-a iesit media clasei a-9-a : 7, 80 si acum tot cam asa deci nu depasesc de 8 dar ma descurc la mate-bio-romana ( unde dau bacalaoreata ) cer sa mentionez ca: ma note de 4, 3, 2 laughing 7, 5, 9,10, 8 laughing de toate dar la cele 3 am peste 7 chiar ma descurc si intrebarea mea este: pot intra la o facultate de Informatica - vreau sa devin C/C++-Gaming Developer adica daca iau in bac la toate 8 si etc..ma poate primi? sau nu ca am medii mici in clasele 9-12? dar vreau niste raspunsuri sincere si care sunteti sigure pe ele. dau funda! Multumesc

Răspuns Câştigător
| crazy_girl a răspuns:

Bineinteles ca te poate primi.Nu se mai tine cont de media anilor de liceu.Acum se intra la facultate cu media de la bac, sau cu examen de admitere, depinde de facultate.Deci daca te descurci la aceste materii, si iti iei bacul, poti da la facultate.