| Razvan002 a întrebat:

as vrea sa va intreb ceva daca stiti : sunt in clasa a-10-a la un liceu teoretic din hunedoara pe profil: matematica-informatica si in clasa a 9-a mi-a iesit media clasei a-9-a : 7, 80 si acum tot cam asa deci nu depasesc de 8 dar ma descurc la mate-bio-romana ( unde dau bacalaoreata ) cer sa mentionez ca: ma note de 4, 3, 2 7, 5, 9, 10, 8 de toate dar la cele 3 am peste 7 chiar ma descurc si intrebarea mea este: pot intra la o facultate de Informatica - vreau sa devin C/C++-Gaming Developer adica daca iau in bac la toate 8 si etc..ma poate primi? sau nu ca am medii mici in clasele 9-12? dar vreau niste raspunsuri sincere si care sunteti sigure pe ele. adica chiar se poate sau doar visez...dau funda?

2 răspunsuri:
| TheVampireDiaries01 a răspuns:

Din cate stiu eu:
1. La media de admitere la facultate nu se pune media 9-12
2. Trebuie sa dai bac-ul la mate, chiar daca esti la mate-info ai de ales intre informatica, biologie, chimie sau fizica.
Iar apoi. daca asta iti doresti cu adevarat invata informatica si o sa reusesti!
Bafta multa!big grin

| Georgiana2505 a răspuns:

Din cate stiu eu la Facultatea de Informatica din Bucuresti ( Universitatea Bucuresti ) se intra pe baza de admitere. Aceasta medie de admitere este 20% media de bacalaureat si 80% media la concurs ( proba scrisa la Informatica -obligatoriu plus proba scrisa la alegere Algebra, Geometrie sau Analiza )
Deci daca vrei pe viitor sa dai la facultatea asta pune-te pe invatat :*
Si eu sunt tot in clasa a 10 a la mate-info si aceeasi facultate o voi urma si eu doar ca pe ramura de matematica :*
Spor la invatat! :*