| Mihaela111 a întrebat:

Buna TPU.As vrea sa va intreb daca termin Facultatea de Filosofie – Comunicare Sociala si Relatii Publice unde m-as putea angaja? Multumesc anticipat pentru raspunsuri.

Răspuns Câştigător
| Amaya a răspuns:

In Resurse Umane ( adica sa lucrezi cu publicul, sa recrutezi personal ), ca PR ( adica sa sa fii purtatorul de cuvant sau consilierul de imagine al unei firme sau al unei persoane ), ca mediator, ca strateg de campanii promotionale in domeniul PR. Nu prea inteleg de ce o astfel de facultate este in cadrul facultatii de Filosofie. Nu prea au mare legatura decat ca este o materie la CRP numita "Filosofia comunicarii", dar in rest nu prea au treaba. thinking Eu iti recomand SNSPA-CRP, dar poate nu vrei sa vii la Bucuresti si in cazul acesta alegi ce este in orasul tau.

2 răspunsuri:
| Gizăz a răspuns:

La Vodafone? Înțeleg că sunteți imaturi dar trebuie să înțelegeți că în alegerea unei facultăți trebuie să stabiliți o medie între ceea ce știți să faceți, ce vă place să faceți și ce se plătește decent și cu-n viitor. Facultăți de-astea „inutile" gen Filosofie poți să faci ca pe un hobby când deja ai o bază materială solidă. Nu sunt facultăți de urmat la început de drum pentru că te ajută strict sufletește și intelectual. Nu numai de astea ai nevoie ca să trăiești.

| Nyghtshadow a răspuns:

Poti sa te faci profesoara, ziarista, sa lucrezi la relatii cu clientii. Cam asa ceva