| deiutzadeny a întrebat:

Buna TPU ...as vrea si eu niste tipuri de facultati bazate mai mult pe torie ...ms :Xkiss

Răspuns Câştigător
| Andandut a răspuns:

Crede-ma ca doar teorie gasesti la toate specializarile facultatii de Litere si de Filosofie. Eu acum urmez doua specializari ale acestor facultati si... teorie peste teorie si carti peste carti. Daca te ajuta am sa iti spun care-s toate specializarile acestor facultati.

La Facultatea de Filosofie si Stiinte Politice sunt urmatoarele specializari:
-Filosofie pura(inveti numai filosofie aici)
-Comunicare si relatii publice
-Stiinte Politice
-Sociologie si Asistenta Sociala
-Resurse Umane( la specializarea asta sunt eu si invat numai teorie, fac urmatoarele obiecte: sociologie,legislatia muncii, metodologia cercetarii sociologice, management, limba franceza si sociologie generala. La toate am de invatat numai teorie din carti)

La Facultatea de Litere ai ca specializari: Limba romana, limbi straine(engleza, franceza, spaniola etc), Literatura Universala si toate astea.
Oricum astea enumerate de mine se bazeaza numai pe teorie.

Daca te duci la Facultatea de Economie, Matematica, Biologie, Medicina, Chimie, Informatica, Inginerie si toate astea, e normal ca o sa inveti mai mult parte reala decat teorie.

Aaa, ar mai fi Facultatea de Drept unde mai inveti tot teorie.

De asemenea si la Facultatea de Istorie inveti multa teorie, dar din facultatea asta n-ai ce ajunge decat profa de istorie...si nu cred ca ti-ai dori, nu?laughing

Succes!

1 răspuns:
| RedSpyKe a răspuns:

Pai la toate facultatile se invata teorie! Cea de Filosofie, Litere, Istorie, FEAA si care or mai fii!