| lucian52 a întrebat:

Bună TPU asta e întrebarea mea :
La ce liceu trebuie sa merg ca sa devin un medic sau un farmacist
Și la ce facultate
Dau funda

Răspuns Câştigător
| AFR81 a răspuns:

Liceul nu conteaza foarte mult. Unul teoretic ar fi de preferat. Cel mai apropiat profil este cel real, cu specializarea stiinte ale naturii. Nu au mare relevanta, insa, chestiile astea. Facultatea pe care trebuie sa o urmezi pentru a deveni medic este, evident, Medicina. Pentru a deveni farmacist, trebuie sa urmezi Farmacia. Cauta pe google. Vei gasi mai detaliat si probabil te vei lamuri.

1 răspuns:
| neutrino a răspuns:

Pentru a merge la o facultate, indiferent de profilul acesteia, poti merge la orice liceu doresti dar trebuie sa iei bacul.