| JustaLittle a întrebat:

Care este formarea profesionala pe care trebuie sa o parcurga cineva pentru a ajunge sa lucreze cu un caine politist in cadrul institutiilor MAI? Cat mai detaliat, va rog. M-ar interesa si despre cum poti ajunge sa dresezi cainii speciali in cadrul acestor institutii.

1 răspuns:
| minrest a răspuns:

Mergi dupa liceu la Scoala de Politie, toti absolventii acestei facultati cu internat sunt angajati in Politie, si de acolo o sa fie simplu, sa te indrepti in directia asta. Doar daca intre timp nu o sa preferi altceva.