| Goje_Alexandru_1999 a întrebat:

care profil este mai bun:stiinte sociale sau mate-info?

3 răspunsuri:
| schmoll a răspuns:

Mate-info deoarece poti merge la orice facultate, si faci toate materiile

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Profilul liceului il alegi in functie de ce studii superioare vrei sa urmezi.
De exemplu, daca vrei sa mergi la drept vei alege primul profil (stiinte sociale), daca vrei sa mergi la informatica vei alege al doilea profil.

| Disharmony a răspuns:

Nu contează care-i mai bun, ci care îl preferi tu. De exemplu, dacă nu îţi plac ştiinţele exacte, atunci degeaba te duci la MI, chiar dacă aşa îţi spun alţii să faci.
Trebuie să te orientezi în viaţă spre ce îţi place, nu spre ce consideră lumea că e ''mai bun''. Pricepi?