| MariaIoana15 a întrebat:

Ce facultate trebuie sa faci ca sa ajungi la SRI? Am citit pe net ca academia de informații nu scoate posturi la licența pentru anul universitar 2018-2019, dar voiam sa va întreb dacă fac o facultate, oricare, pot sa ma duc la master la ei?

2 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Academia Tehnica Militară din București are chiar o secție care te pregătește pentru SRI.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu poti sa faci orice facultate si apoi sa faci un masterat la ei.
Asa ceva nu este posibil.
Cum ar fi sa termini medicina si sa mergi sa te inscrii la master in inginerie mecanica?
Un masterat se face numai dupa ce ai terminat o facultate in acelasi domeniu.
In plus, nici o facultate nu vine cu posturi de munca asigurate dupa terminarea facultatii sau a unui amsterat. Asta este problema ta sa cauti sis a astepti ani in sir, pana apare un post liber in domeniul respectiv, a te inscrii la concurs si daca etsi castigator, sa iei postul.