| gaby1876 a întrebat:

Ce facultate trebuie sa faci ca sa lucrezi pentru persoanele cu deficienta de auz mai bine zis la ORL?

Răspuns Câştigător
| CuriousStuff a răspuns:

Facultatea de medicina, asistenta medicala generala (facultate sau postliceala) sau poti sa lucrezi ca brancardier sau infirmiera fara niciun studiu.

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Pentru a lucra la ORL trebuie sa faci facultatea de medicina, dupa care sa te specializezi pe ORL.
Pentru a lucra cu persoane cu deficienta de auz nu trebuie sa lucrezi neaparat la ORL, dar trebuie sa inveti bine limbajul specific, a semnelor. Specializarea ca asistent sau ingrijitor de bolnavi se poate face si in liceu sau postliceal (sanitar).

| GdX a răspuns:

Facultatea de medicina.

| ElPocho a răspuns:

Medicina