| robert909 a întrebat:

Buna TPU ce liceu credeti ca ar trebuii sa urmez pentru a intra la profil psihologic si cu ce medii?

Răspuns Câştigător
| StefanaRebeca a răspuns:

Adica la ce profil se face psihologie in liceu? iti spun cum e la noi, in Oradea (de la liceu la liceu, chiar si de la oras la oras, unele lucruri difera) : la oricare profil, uman sau real (filologie, mate-info sau bio-chimie) - habar n-am te profilele tehnice -, psihologie se face doar in clasa a 10-a.
La real, o data pe saptamana, iar la uman, de doua ori (asa a fost in liceul nostru).

La medii... totul e relativ happy e de preferat sa ai o medie buna ca sa poti intra fara emotii oriunde, nu? :p pentru ce iti doresti tu, alage un profil de filologie (simplu, bilingv, jurnalism sau stiinte sociale) sau dintre optiunile pe care liceul in care vrei sa ajungi ti le pune la dispozitie pentru filiera UMANA happy

Am vorbit la modul general, nu stiu ce liceu vei alege, insa tu trebuie sa te interesezi bine inainte.

Succes! happy

1 răspuns:
| Lucian_Magnus_1980 a răspuns:

Facultatea de psihologie nu are o relevantza la profilul studiat in liceu. Iar ce psihologie studiezi in liceu (asa, in gluma, ca doar asa se face) nu iti foloseste la nimic in facultate.