| pitical a întrebat:

Ce părere aveți de fac de geodezie din București? Dar de biotehnologii industriale? Care e mai de viitor?

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Biotehnlogii industriale este de foarte mare viitor.
Medicina va trece treptat dar destul de rapid pe profilaxie, adică pe precenirea bolilor.
Profilaxia se va centra pe diete alimentare.
Dietele alimentare cas să fie eficiente economic și valabile pentru mase mari de oameni vor necesita modificarea procedeelor industeriale de producere a hranei,
Multe procese chimice energofage vor trece la utilizarea bacteriilor și a altor microorganisme în scopuri industriale, pentru producere de biogaz, etc.
Așa că biotehnologiile sunt pe trend, și de mare viitor.