| Cici4Mici a întrebat:

Ce parere aveti despre studierea Resurselor Umane, psihologie si comunicare si relatii cu publicul? Unde credeti ca ar fi cea mai buna alegere? Spuneti-mi cateva pareri ca sa ma lamuresc cu ele sigur.

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Mii (chiar zeci de mii) de copii se duc in fiecare an sa ia cu asalt facutatile de comunica, relatii publice sau mai stiu eu de care, resurse umane si psihologie. Nu sunt meserii stralucite, nu sunt salarii mari, nu te invata practic mare lucru la facultate, iar pe langa asta din atatea zeci de mii de absolventi in fiecare an iti dai seama ca nu se gasesc locuri de munca destule. Poate doar psihologia e mai ok dar acolo trebuie sa fii bun si sa citesti foarte mult ca sa poti sa traiesti bine din asta si sa iti si placa.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cea mai buna alegere pentru ce sau pentru cine?
numai tu stii ce ai vrea sa faci in continuare.