| Skaoncsnsk a întrebat:

ce puteți să îmi spuneți despre liceul militar Campulung Moldovenesc. Sunt in clasa a 8a și vreau să dau acolo.
Vreau să știu dacă e greu și ce medie îmi trebuie.
Am auzit că îți trebuie o anumită înălțime, e adevărat?

Răspuns Câştigător
| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Salut. Eu unul iti sugerez sa nu te duci. Pe romaneste e timp pierdut aiurea. Nu iti garanteaza un loc in sistem, esti ca la puscarie sa zic asa. Profita si du-te la un liceu normal si dupa daca vrei sa te bagi in armata fa-o, dar eu unul la liceul militar nu m-as mai duce. Acolo ce-i drept se pune accent pe invatat. Nu te lasa sa pleci acasa daca n-ai note bune, programul e strict si destul de sever. La medie nu stiu ce si cum dar oricum se intra cu medii destul de mari si cu probe eliminatorii. Si nu, n-ai nevoie de o anumita inaltime ca sa ajungi acolo.