| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU... ce salariu primeste o secretara/ asistent manager? ..Am saptamana aceats interviu si nu stiu la ce salariu sa ma astept sau ce salariu sa cer in cazul in care imi cere opinia "gen ce salariu ti-ai dori", chiar daca probabil poate este sau nu de acord cu ceea ce propun eu si doresc sa vad cam in jurul carei sume se invart salariile pe acest post. Multumesc!

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Depinde de firma la care te angajezi. Poti lua si salariul minim pe economie sau mai mult de atat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Stai linistită ca nu te intreaba nimeni la interviu ce salariu ti ai dorii, o sa fii plătită cu salariul minim pe economie cum prevede legea, nu cum ai vrea tu, tu poti sa vrei si 2500 de lei dar cine crezi ca tii va da?

| FashionVictim93 a răspuns (pentru anonim_4396):

Am mai fost la interviuri si am fost intrebata ce salariul m-as dori dar ma rog pentru postul respectiv(ca o parere cred, nu ca ar tine cont f mult de ea)... si m-am interesat inainte cam pe unde bat salariile. Problema este ca eu sunt studenta la master si doresc un job temporar pentru cateva luni ..si pentru acest post nu am gasit un salariu stabil de aceea am intrebat happy. Multumesc frumos pentru raspuns.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Un asistent manager castiga 1500 lei net.Angajatorul insa, te intreaba doar pentru ca acesta este protocolul, cere aprox 2000.