| kellyjamje12 a întrebat:

ce sanse de angajare au absolventii de marketing? Ma refer daca se cauta sau daca nu se cauta, cum se cauta, etc. Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Frank51 a răspuns:

Oioioi, eu tocmai m-am angajat in acest domeniu, desi eu la baza sunt pe inginerie electrica. Am lucrat in 7 domenii pana acum, nu exista limite, totul este sa vrei, si evident multa munca si dedicare.

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ce înseamnă marketing? Vânzări, comerț. Nu se caută, nu este nevoie de ei?

| kellyjamje12 explică (pentru sadrian46):

As fi avut nevoie de detalii.

| sadrian46 a răspuns (pentru kellyjamje12):

Ce detalii? Citește pe Internet ce înseamnă marketing.
Sunt 50 de detergenți de spălat rufe pe piață. Cum faci ca atunci când un om intră în mall să se ducă la raft, și să aleagă din toate cutiile de pe raft, detergentul produs de compania ta, iar nu altul? Faci reclamă unde? La TV? La ce emisiuni? Pe Internet? Faci o campanie de publicitate. Aceasta poate costa 50000 de euro și trebuie să dea rezultate. Cum o faci, pe ce posturi, cine face videoclipul așa ca spectatorul să nu uite ce a văzut? Toate acestea sunt marketing și se învață. Sunt enorm de multe aspecte.