| alexandrei7777 a întrebat:

Ce se completeaza intr-un CV?
Nu am completat un CV si nu stiu ce sa scriu in el.
Poti sa scrii minciuni in el? Sau daca scrii minciuni este fals?

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cauta CV Europass pe net si vei putea descarca un format care este universal folosit. Nu poti scrie minciuni in el, fiindca este o infractiune. Tu semnezi la sfarsit CV-ul si te angajezi ca tot ce scrie acolo este adevarat. daca cel caruia i-l dai afla ca este falsificat (angajatorii le verifica in general), va depune plangere penala si te vei alege si cu cazier (probabil o pedeapsa mica, cu suspendare).

suntserios
| suntserios a răspuns:

Gasesti mii de exemple de cv uri pe net, cel de la europass e cel mai ok.

treaba ta daca scrii minciuni, oricum se va vedea la interviul de angajare sau pe parcurs