| Marrythenight a întrebat:

Buna TPU.
Chiar daca am 14 ani, mi-am ales facultatea pe care vreau sa o urmez. Ma si vad facand asta laughing este vorba despre facultatea de jurnalism. Este o alegere buna? Unde pot citi mai multe despre specializari etc? se poate pleca in strainate, sau esti " lipita " de Romania?

9 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Pentru jurnalism ai nevoie de o bruma de talent.Ce-ai scris pana acum?

| Marrythenight explică (pentru mira):

Am un dosar de compuneri, astea fiind pentru scoala. laughing

| AllinaDaniella a răspuns:

Crede-ma ca in 4 ani o sa te razgandesti de 10 ori big grin

| Marrythenight explică (pentru AllinaDaniella):

Nu prea cred... nu ma vad facamd altceva big grin

| Marrythenight explică (pentru AllinaDaniella):

Facand*

| AllinaDaniella a răspuns (pentru Marrythenight):

Asa eram si eu. Si majoritatea colegilor mei din liceu. Cei care voiau la psihologie, management, jurnalism, contabilitate, marketing au ajuns la medicina. Iar cei ce voiau la medicina au ajuns la drept.

| Marrythenight explică (pentru AllinaDaniella):

Nu stiu, fiecare alege ce vrea, dar ti-am zis, as adora sa fac asta happy

| Criiss16 a răspuns:

Buna! E o alegera buna daca e ceva ce iti place. Nu poti sa faci toata viata ceva din obligatie, ci din placere! Asa ca, curaj! Normal ca poti merge in strainatate, nimeni nu te tine legata de Romania. (:

| Doηηa a răspuns:

Dacă mă întrebai pe mine în urmă cu doi ani ce facultate vreau să urmez, spuneam sigur jurnalism. Dacă mă întrebi acum, îți spun cu mâna pe inimă drept.
http://www.ghidjurnalism.ro/......nveti-aici