| elenasofia a întrebat:

Buna TPU
cine e la mate-info cum este greu sau usor?

as vrea sa ma duc si eu acolo.dar avand in vedere ca nu prea facem informatica, fizica si chimie...pot face fata dupa parerea voastra?

thinking help!

10 răspunsuri:
| TheAce a răspuns:

Eu am facut doar a 9a la acest profil (prin 2005 parca) dupa care m-am mutat la stiinte sociale (in cadrul aceluiasi Colegiu National). Nu am plecat pentru ca ar fi fost neaparat greu insa pe mine nu ma atragea profilul deloc si n-avea nici o treaba cu viitorul meu (a fost o alegere extrem de inspirata pe care am luat-o). Iti sugerez sa alegi in functie de ce vrei sa faci mai departe.

| NoSmile a răspuns:

Buna!
E greu, dar daca iti place va fi usor.
Vei face multa informatica, fizica si matematica.

| elysi a răspuns:

E foarte greu, cel putin la scoala mea. Matematica si informatica sunt cu adevarat dificile, fizica si chimia le mai poti recupera. Nici eu nu stiam deloc fizica atunci cand am intrat la mate-info.
Insa daca esti muncitoare poti face fata, oricum informatica o iei de la 0. La mate e mai greu.

| Klaudya27 a răspuns:

Este greu, mai ales la informatica si fizica(la scoala mea). Este mult de invatat la toate materile(mai ales la informatica). Daca vrei sa dai la acest profil, trebuie sa faci probleme in plus la fizica, chimie si matematica.Succes!

| Metalbrain a răspuns:

Depinde de inclinatie, liceu, viitori profesori etc...in principal nu e foarte greu, dar e destul de mult de munca. Faza e ca daca faci mate-info, poti merge apoi cam la orice facultate, pentru ca faci din toate cate ceva. De facut fata-aproape toti o fac. Eu nu am facut aproape deloc info in generala, dar desi sunt la mate-info, se pare ca nici acum nu prea fac laughing. In fine, nu-i chiar atat de greu, crede-mawinking

| elenasofia explică (pentru Metalbrain):

Iti multumesc foarte mult!
Mai putem vorbi si in particular daca te rog frumos si sa mai imi dai niste sfaturi?

| Metalbrain a răspuns (pentru elenasofia):

No problemo, ma bucur ca pot ajuta happy

| Metalbrain a răspuns (pentru elenasofia):

Id-u meu e metalbrain28@yahoo.com

| elenasofia explică (pentru Metalbrain):

Mersi!

| Mony_Nelly_1995 a răspuns:

E greu.dar important e sa faci ce iti place, si daca tu asta vrei...e mult de munca atata tot.